Jak zweryfikować najlepsze dokumenty kolekcjonerskie - sprawdzone metody
Jak zweryfikować najlepsze dokumenty kolekcjonerskie - sprawdzone metody
Blog Article
Rynek dokumentów kolekcjonerskich w tym roku jest niezwykle aktywny. Nie ma się co zdumiewać - to fascynujące i unikalne gadżety, które potrafią zachwycić precyzją wykonania i podobieństwem do oryginałów. Jednak, jak w dowolnej branży, funkcjonują producenci którzy próbują sprzedawać kiepskie podróbki za wygórowane ceny. Jak wobec tego rozpoznać rzeczywiście najwyższej jakości dokument kolekcjonerski?
Poliwęglan to specjalny solidny plastik, który jest bardzo wytrzymały. Poliwęglan produkuje specyficzny, metaliczny dźwięk, którego nie zauważymy w przypadku kiepskich dokumentów wyprodukowanych z PCV. Solidny dokument kolekcjonerski musi posiadać: produkcję z poliwęglanu (a nie z słabego PCV).
Ta technika powoduje, że dane są elementem struktury dokumentu, a nie tylko drukiem na jego powierzchni. Dokumenty zrobione z PCV są mniej kosztowne, ale ich poziom jest o wiele niższa.
W dokumentach z poliwęglanu dane są wygrawerowane, co możesz poczuć przesuwając po nich paznokciem. Dane na dokumencie nie są nadrukowane zwykłą drukarką na powierzchni, tylko wygrawerowane "w środku" materiału. Najwyższej jakości dokumenty kolekcjonerskie także zawierają tę charakterystykę. Po skierowaniu światła na dokumentu taką lampką, powinny ujawnić się ekstra elementy, takie jak symbole, napisy czy wzory, które są niezauważalne w zwykłym świetle.
dokumenty kolekconerskie
Następną znaczącą cechą dokumentów premium są elementy wypukłe, które da się namacać dotykiem. Solidny dowód kolekcjonerski powinien posiadać: Elementy wyczuwalne (np. tarka na miniaturze zdjęcia). Wysokiej jakości dokumenty kolekcjonerskie posiadają druk UV wykonany z dbałością o detale, z zachowaniem odpowiednich kolorów i wzorów zgodnych z pierwowzorem. Kinegram - holograficzny element bezpieczeństwa, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - modyfikowalne laserowo obrazy, Relief - wyczuwalne dotykiem wgłębienia lub wypukłości. W premium dokumentach kolekcjonerskich odzwierciedlenie kolorów ma sięgać blisko 100% zgodności z pierwowzorem. Jak wspomniano w recenzji firm dostarczających dokumenty kolekcjonerskie, część produkty prezentują się na "wypłowiałe" - to znak alarmowy wskazujący na kiepską standard wykonania.
W naszym prawie jazdy czy dowodzie osobistym specjalnym elementem jest okienko posiadające oznaczenie PL lub datę obowiązywania. To jeden z trudniejszych do wyprodukowania elementów, więc wiele słabych dokumentów kolekcjonerskich albo w ogóle go nie zawiera, albo jest on wykonany w metodę podstawowy, bez efektu 3D. Różnorodność propozycji sprawia, że wybór odpowiedniego produktu potrafi stanowić nie lada wyzwaniem. Duży asortyment oferowanych wariantów wymaga od kupującego dużej wiedzy na temat poziomu wytworzenia. Dokumenty kolekcjonerskie dobrej jakości mają odpowiednią wagę i grubość, zbliżoną do oryginałów.
Profesjonalne firmy dają dostarczenie zdjęć wykonanego dokumentu przed wysyłką. Ta praktyka dowodzi o pewności producenta co do poziomu swoich produktów i umożliwia klientowi na weryfikację, czy dowód kolekcjonerski wypełnia jego wymagania. Rozpoznanie dobrej jakości dokumentu kolekcjonerskiego nie jest trudne, jeżeli wiesz, na co poświęcać uwagę. Z tego powodu koniecznie warto przeznaczyć środki w produkt od renomowanego producenta, który zwraca uwagę o szczegóły i używa profesjonalne technologie wytwarzania.